Quantcast
Channel: SATORI interneta žurnāls - ko iesakām šodien, rīt, parīt?
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3334

Šodien - "Homo Novus": lekciju, darbnīcu un sarunu platforma "Iztēlojies 2020. gadu!" Kaņepes Kultūras centrā

$
0
0

Sestdien, 12. oktobrī, starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" laikā Kaņepes Kultūras centrā notiks bezmaksas lekciju, darbnīcu un sarunu platforma "Iztēlojies 2020. gadu!", ko "Homo Novus" rīko sadarbībā ar starptautiskām aktīvistu un mākslinieku organizācijām "Cape Farewell" un "Agents of Alternatives".

"Mēs esam nonākuši kritiskā punktā, kad kļūst aizvien grūtāk izlikties, ka dabas resursu izsīkšana, klimata pārmaiņas, nevienlīdzība, uzskatu radikalizēšanās un šo procesu sekas uz mums neattiecas. Jautājums jau sen vairs nav, vai pārmaiņas ir nepieciešamas un vai tās notiks. Jautājums ir, kā tās notiks. Mēs aicinām sarunāties nevis par to, kādā pasaulē dzīvojam šobrīd, bet gan par to, kādā pasaulē mēs gribētu dzīvot nākotnē un kā mēs varam to ietekmēt."

15:00–16:30
Filma "Tas maina visu" (režisors Avi Lūiss, scenārija autore Naomi Kleina).
Filmēta četrus gadus deviņās valstīs un piecos kontinentos, šī filma ir drosmīgs mēģinājums palūkoties uz klimata pārmaiņu radītajām problēmām no citas perspektīvas. Ja nu klimata krīzes radītā konfrontācija ir vienīgā iespēja veidot labāku pasauli?

"Cape Farewell" programma:

15:00–17:00
Nesijas Rīdas atvērtā darbnīca "Mūsu pārtika, mūsu stāsti"
Kurā brīdī tik personīga un emocionāla pieredze kā ēšana kļūst par politisku izvēli? Darbnīca aicina analizēt mūsu attiecības ar pārtiku un cilvēkiem, kas to ražo, un diskutēt par indivīda lomu tādas pārtikas sistēmas veidošanā, kas veicina planētas ilgtspēju.

17:00–18:00
Lūsijas Vudas stāsts "Māksla kā impulss rīcībai. "Cape Farewell" pieredze"
Mūsu rīcībā esošās tehnoloģijas, resursi un zināšanas jau tagad ļauj kļūt par sabiedrību, kas vairs neražo oglekļa izmešus. Tas, kā mums trūkst, ir spēcīgi pilsoniskie impulsi un pārmaiņu apzināšanās. Vai māksla un radošas prakses var kļūt par šo impulsu aizmetņiem plašā sabiedrībā?

18:00–19:00
Toma Peina stāsts "COPelgangster21: pretošanās apspiešanas apstākļos"
Ārkārtas stāvoklis Francijā 2015. gada nogalē radikāli mainīja sociālo un kultūras ainavu, bet politiska rakstura pulcēšanās aizliegums – protesta un pretošanās formas. Kāda bija pilsoniskās sabiedrības reakcija un stratēģijas, šajos saspringtajos apstākļos protestējot pret politiķu neizlēmību un korporāciju lobiju ANO Klimata pārmaiņu konferencē "COP21"?

19:00–20:00
Džeinas Levi stāsts "Pārtikas utopija: audzēšana, gatavošana un ēšana labākai pasaulei"
Neatkarīgi no tā, par kādu nākotni sapņojam, mums vienmēr gribēsies ēst. Atzīmējot 500. gadadienu kopš Tomasa Mūra "Utopijas" publicēšanas un iedvesmojoties no 19. gs. sākuma utopista Čārlza Furjē "gastrosofijas", projekts "Pārtikas utopija" pēta kolektīvas audzēšanas, gatavošanas un ēšanas prakses lielpilsētas centrā.

"Agents of Alternatives" programma

17:00–18:00
Katrīnas Mobusas stāsts "Agents of Alternatives – jaunas realitātes veidošana"
"Agents of Alternatives" ir starptautisks pētnieku, mākslinieku un aktīvistu kolektīvs, kas modelē alternatīvas pastāvošajai iekārtai. Viena no kolektīva dibinātajām Katrīna Mobusa stāstīs par kontekstu, kurā tas dibināts, un idejām, ar kādām tas strādā.

18:00–19:00
Alekosa Pantazisa lekcija "Krēslu rotaļas uzlaušana: The Commons*"
Kā teicis arhitekts Ričards Bakminsters Fullers: "Tu neko nevari mainīt, cīnoties ar pastāvošo realitāti. Lai kaut ko mainītu, veido jaunu realitāti, kas esošo padara nelietojamu." Lietojot analoģiju ar populāro krēslu rotaļu, Alekoss Pantaziss runās par "the commons" kā vienu no šīm jaunajām realitātēm.
*The Commons – kaut kas, kas pieder visiem un nepieder nevienam (piemēram, gaiss).

19:00–20.00
Fraukes Hēlas lekcija "Kā ar prieku veicināt pārmaiņas nepareizā pasaulē?"
Lekcija par jauniem dzīvošanas un strādāšanas modeļiem, kuras centrā ir tēze, ka ikvienam, kurš apšauba esošās ekonomiskās, politiskās un sociālās struktūras, jāspēj piedāvāt alternatīva.

20:00–21:50
Pasaules kafejnīca "Iztēlojies jaunu nākotni"
Vadītāji: Katrīna Mobusa un Alekoss Pantaziss
Šīs "Pasaules kafejnīcas" tēma ir alternatīvi nākotnes scenāriji, un tas ir sarunāšanās formāts, kas atraisa atklātu un personisku diskusiju un ļauj sadzirdēt individuālas idejas lielākā grupā, piepildot telpu ar kolektīvu domāšanu.

"Cape Farewell" ir vides mākslas organizācija, kuras darbības mērķis ir reaģēt uz dažādiem ar vides izmaiņām saistītiem jautājumiem ar kultūras un mākslas starpniecību. "Cape Farewell", kas sevi pieteica 2001. gadā ar ekspedīcijām uz Arktiku kopā ar virkni ietekmīgu mākslinieku un zinātnieku, piecpadsmit gadu laikā ir attīstījusies par starptautisku platformu, kas ir atbalstījusi vairāk nekā 400 mākslinieku jaundarbus par klimata pārmaiņu tēmu. "Cape Farewell" vadīja arī "ArtCop21" – vērienīgu starptautisku mākslas un kultūras festivālu, kas notika vienlaikus ar "Cop21" klimata konferenci Parīzē un piesaistīja teju miljonu lielu auditoriju 54 valstīs un vairākus miljonus skatītāju un dalībnieku tiešsaistē. "Cape Farewell" sadarbojas ar māksliniekiem, zinātniekiem un teorētiķiem, lai rosinātu mūsdienās tik būtisko dialogu starp zinātni un mākslu.

"Agents of Alternatives" ir starptautisks pētnieku, mākslinieku un aktīvistu kolektīvs, kura misija ir veicināt un atbalstīt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, veidojot saskarsmes punktus starp dažādām iniciatīvām, aktīvistiem, politikas veidotājiem, māksliniekiem un citiem, rosinot meklēt jaunus scenārijus ilgtspējīgas ekonomikas un sabiedrības nodrošināšanai. "Agents of Alternatives" veic neatkarīgus pētījumus, izdod publikācijas, uzstājas ar priekšlikumiem un vada praktiskās nodarbības visdažādākajai auditorijai.

Vairāk informācijas pieejams festivāla mājaslapā www.homonovus.lv. Pasākums notiks angļu valodā, ieeja ir bez maksas.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3334

Trending Articles