Svētdien, 5. martā plkst. 17:00 un 19:00 Eduarda Smiļģa teātra muzejā (E.Smiļģa ielā 37-39) būs skatāma LKA II kursa bakalauru programmas "Laikmetīgās dejas mākslas" apakšprogrammas dejotāju laikmetīgās dejas izrāde "Cheek To Cheek" ("Vaigs pie vaiga") Olgas Žitluhinas un Ramonas Galkinas horeogrāfijā un koklētājas Laimas Jansones muzikālajā pavadījumā.
Laikmetīgās dejas izrāde veidota pēc nozīmīga spāņu izcelsmes rakstnieka, dzejnieka un dramaturga Federiko Garsija Lorka lugas "Bernardas Albas māja" ("La casa de Bernarda Alba") motīviem. Izrādē piedalās piecpadsmit topošie dejas mākslinieki, analizējot un pētot sievietes lomu sabiedrībā gan lugas varoņu laikā, gan mūsdienās.
Dejas izrādes "Cheek to cheek" spēcīgs un pasaulīgs motīvs būs Laimas Jansones kokles skanējums.
F. G. Lorkas lugas “Bernardas Albas māja” pamatā ir ir traģisks stāsts par piecām māsām, kuras pakļautas savas mātes pārspīlēti augstajām morāles prasībām. Lugas darbības laikā šīs sievietes neveiksmīgi meklē ceļus un veidus, kā tikt ārā no savas mātes mājas. Kā arī lugas sižetu dramatiskāku padara apstāklis, kā māsas iemīl vienu vīrieti, kā rezultātā sākas savstarpēja cīņa ar traģisku noslēgumu.
Lai arī dejas izrādē " Cheek to cheek" nav iecerēts mēģināt secīgi pārstāstīt lugas sižetu, izrādē intensīvi tiek strādāts ar saturu un pētītas divas tematiskās līnijas. Viena ir spēcīgās "mājas pavarda" sargātājas sievietes tēls sabiedrībā. Otra dejas izrādes sižeta līnija ir mīlestība – mātes mīlestība, mīlestība pret vīrieti, tās neiedomājami lielais spēks, kurš var kļūt postošs.
Lugai raksturīgais dramatisms un emocionāla kaisle dejas izrādē "Cheek to cheek" tiek risināta, izpausta un attēlota izmantojot Mangas principu – fragmentārismu un spēcīgu vizualitāti. Katrs dejotājs atspoguļo savu lugas tematikas izpētes rezultātu, kas vēlāk kombinēts O. Žitluhinas un R. Galkinas horeogrāfijā pēc komiksa principa – īsi, izteikti vizuāli, sakoncentrēti fragmenti, saglabājot ritumu un stāsta ritmiku.
Svarīga izrādes daļa ir vizualitāte un scenogrāfija ir jaunā un Latvijā plaši zināmā arhitekta Didža Jaunzema veikums.
Horeogrāfe: Olga Žitluhina, Ramona Galkina, dejotāji: Ksenija Simanova, Jana Jacuka, Līga Ūbele, Nauris Miķelis Goba, Alise Madara Bokaldere, Laura Gorodko, Laura Kušķe, Arina Buboviča, Alīna Mihailova, Sabīne Neilande, Ieva Beatrise Vilkauša, Anuš Cvetkova un Dana Zvonarjova
Scenogrāfs: Didzis Jaunzems, kostīmu māksliniece: Agnese Spridzāne, mūziķe: Laima Jansone.
Biļetes cena: 6 eiro, biļetes pieejamas "Biļešu Paradīzes" kasēs, internetā un uz vietas pirms izrādes.