Ceturtdien, 23. martā, plkst. 18:00 LNMM izstāžu zāle "Arsenāls" un izstādes "Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā" kuratore, mākslas zinātniece Elita Ansone aicina uz izstādi papildinošu, izzinošu lekciju ar nosaukumu "Kurš ir un kurš nav hiperreālists?", kurā plāno pievērsties mākslas virziena hiperreālisma problemātikai Latvijā.
Izstādes "Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā" kuratore Elita Ansone atzīst, ka Latvijā kā hiperreālisma pārstāvjus varam klasificēt, iespējams, tikai četrus māksliniekus – Miervaldi Poli, Līgu Purmali un Imantu Lancmani, kas reprezentē pirmo latviešu hiperreālistu paaudzi, un Ritumu Ivanovu kā jaunākā laikposma pārstāvi. Neskatoties uz to, izstādē ir eksponēti 54 autoru 170 darbi, kas definē restrospekciju kā paplašinātu skatu uz tām mākslas parādībām, ko kaut kādā mērā ir iespējams saattiecināt ar hiperreālismu vai uz kurām skatoties šķiet, ka būtu iespējams uzdot jautājumu – vai tas ir hiperreālisms?
Ir būtiski uzsvērt to, ka Latvijā hiperreālisms parādās tajā pašā laikā, kad tas ienāk Eiropā. Tieši tāpēc izstādes kuratore lekcijā plāno aplūkot latviešu mākslas paraugus nevis kā lokālu un hermētisku parādību, bet gan kā transatlantisku mākslas procesu sastāvdaļu un parādīt eksponēto darbu līdzības ar fotoreālisma un hiperreālisma klasiķu mākslas piemēriem, pievēršoties Rietumu mākslas un kultūras kontekstam.
Lekcija ir iespēja mākslas entuziastiem, profesionāļiem un citiem interesentiem gūt padziļinātu ieskatu izstādes ekspozīcijā kā arī iepazīt tuvāk mākslas virziena hiperreālisma nianses, vēsturi un plašo variāciju spektru.
Dalība lekcijā: bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Vietu skaits neierobežots.