Ceturtdien, 6. aprīlī, plkst. 17:30 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pasākumu cikla "Nāvīgi interesantas sarunas" ietvaros sociālantropoloģe Anna Žabicka aicinās uz sarunu par nāvi 21. gs. rietumu kultūrā, nāves uztveres izaicinājumiem un iespējamajiem "nāves dizainiem".
Rietumeiropas attīstītajās valstīs 20. gs. otrā puse bieži tikusi dēvēta par "neredzamās nāves" laiku. Tas ir periods, kad straujās medicīnas attīstības, sabiedrības dzīves līmeņa uzlabošanās, sekularizācijas, patēriņa kultūras uzplaukuma u.c. aspektu ietekmē nāve ir tikusi "padzīta" no cilvēku ikdienas, radot pat t.s. "nāves nolieguma" kultūru, atstājot tai vietu vien drošā attālumā – kino, literatūrā un mākslā.
Vai kas ir mainījies nāves un mirstības uztverē? Nu jau ir aizvadītas gandrīz divas desmitgades 21. gadsimtā. Vai mēs aizvien cenšamies nāvi izstumt no savas ikdienas un medicīna ir šajā ziņā labs palīgs? Vai caur sociālajiem medijiem tā tiek banalizēta un attālināta vēl vairāk? Vai varbūt jārunā par veidiem, kā pamazām atgriezt nāvi mūsu dzīvēs?
Pasākumu cikls "Nāvīgi interesantas sarunas" notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu. Ieeja visos pasākumos bez maksas.